Ohřívač LOVI

Zvětšit obrázek (Ohřívač LOVI [17.8 kB])
Ohřívač LOVI
Další fotografie
Foto 1

Toto zboží bohužel nelze momentálně zakoupit.

Výrobce: LOVI

Ohřívač Lovi je ideální volba v ohřívání pokrmu pro dítě. Super rychlý ohřívač LOVI automaticky nastaví dobu ohřevu pokrmu bez ohledu na to, zda je pokrm chlazený, zmrazený nebo pokojové teploty.

Ohřívač Lovi je určen k ohřívání pokrmů v následujících typech láhví nebo sklenic:

• v láhvích Lovi a většině jiných láhví se širokým hrdlem
• v klasických láhvích,
• v láhvích – slzách kolekce Canpol babies a většině jiných láhví-slz,
• ve sklenicích s hotovým pokrmem pro děti.


Ohřívač obsahuje: misku s víčkem na ohřívání hustých pokrmů, 2 plastové termo lžičky.


Jak bezpečně používat ohřívač?
1. Ohřívač není určen k používání dětmi a osobami se sníženými fyzickými, senzorickými nebo smyslovými schopnostmi, nevidoucími nebo osobami, které nebyly seznámeny s návodem k obsluze. Tyto osoby mohou přístroj používat pouze pod dohledem opatrovníka nebo po důkladném seznámení s návodem k obsluze.

2. Ohřívač napájejte ze sítě o napětí 220-240V.

3. Přístroj zapínejte do zásuvky s ochranným kolíkem.

4. Ohřívač vypnete otočením vypínače do pozice ´O´, odpojte ohřívač ze sítě a vylijte z ohřívače vodu.

5. Nezapomeňte, že v době, kdy je ohřívač v provozu, je naplněn vařící vodou.

6. Láhev nebo sklenici umístěte do ohřívače vždy před nalitím vody.

7. Než zapnete ohřívač do sítě, zkontrolujte, zda je naplněn vodou – pokud není, nezapomeňte ji dolít.

8. Nikdy neponořujte ohřívač do vody.

9. Upozornění! Ohřívač nepoužívejte, pokud zjistíte, že došlo k poškození zástrčky, napájecí šňůry nebo samotného ohřívače. Z bezpečnostních důvodů svěřte opravu specializovanému servisu, kvalifikované osobě nebo výrobci.

10. Upozornění! Do ohřívače vždy používejte převařenou nebo destilovanou vodu - předejdete usazování vodního kamene na topném tělese. Usazený kámen na topném tělese není předmětem reklamace.


NÁVOD K OBSLUZE
Nezapomeňte: NEJDŘÍV VLOŽTE DO OHŘÍVAČE LÁHEV S POKRMEM A PAK DOLIJTE DO OHŘÍVAČE VODU! Jak ohřívat pokrm? 1. Láhev s mlékem nebo sklenici s pokrmem vložte do ohřívače.
Nezapomeňte vždy lehce odkroutit víčko sklenice. Vkládaná láhev musí byt připravena ke krmeni (s dudlíkem, uzávěrem a víčkem).

2. Nalijte do ohřívače potřebné množství vody: 100-200 ml.

Nezapomeňte! Množství vody závisí na velikosti ohřívané láhve nebo sklenice. Úroveň vody musí být vždy pod hrdlem láhve nebo sklenice a mírně převyšovat úroveň mléka/pokrmu v láhvi. Jinak bude mléko/pokrm v láhvi ohřátý nerovnoměrně. Pokud ohříváte pokrm v misce, naplňte ohřívač vodou tak, aby se dotýkala dna misky. Pokud chcete udržovat stálou teplotu již dříve ohřátého pokrmu (o tom, že pokrm je ohřátý, informuje zelená kontrolka), ponechte sklenici s pokrmem v ohřívači, který bude automaticky regulovat teplotu.

3. Zapněte ohřívač.

Zapněte zástrčku do sítě. Nastavte termostat do pozice ´I´. Rozsvítí se červená kontrolka, která signalizuje chod ohřívače. Po ohřátí mléka/pokrmu začne kontrolka svítit zelenou barvou.

4. Vyjměte láhev/sklenici z ohřívače a zkontrolujte teplotu ohřátého pokrmu.

Po vytaženi láhve z ohřívače důkladně promíchejte obsah energickým protřepáním a zkontrolujte teplotu odstříknutím několika kapek na hřbet ruky. Správně ohřátý pokrm nepálí ani nechladí. Po vytažení sklenice z ohřívače důkladně promíchejte její obsah lžičkou a zkontrolujte teplotu podávaného pokrmu na hřbetu ruky. (Pozor: sklenice může být horká).

5. Po vyjmutí láhve nebo sklenice z ohřívače otočte vypínač do pozice ´O´, odpojte ohřívač ze sítě a vylijte z ohřívače vodu.

UPOZORNĚNÍ ! Neohřívejte pokrm zbytečně dlouho. Před podáním ohřátého pokrmu dítěti, vždy zkontrolujte jeho teplotu! Pokrm ohřátý v ohřívači Lovi si uchovává značně více cenných vitamínů a minerálů, než pokrm ohřátý v mikrovlné troubě.


DOBA OHŘEVU – VÝHODY OHŘÍVÁNÍ
Upozornění! Časy uvedené v tabulce jsou pouze orientační. Dobu ohřevu ovlivňuje: materiál láhve (sklo, plast), počáteční teplota vody v ohřívači a její množství, množství ohřívaného pokrmu, jeho hustota a počáteční teplota – pokrm z lednice se ohřívá déle. Mléko/pokrm je ohřátý v okamžiku, když začne kontrolka svítit zelenou barvou.množství mléka/pokrmu Přibližná doba ohřevu 100 ml mléka 6-8 min
175 ml mléka nebo hotového jídla/ve sklenici 7-9 min
250 ml mléka 8-10 minDOPORUČENÍ:

• Před každým ohříváním vyměňte v ohřívači vodu, pouze s čerstvou vodou dosáhnete nejlepších výsledků.
• V průběhu ohřívání několikrát promíchejte pokrm v misce/sklenici.


Jak udržovat ohřívač v čistotě?
1. Před každým čistěním odpojte ohřívač ze sítě.

2. Po každém použití vylijte vodu z ohřívače a vytřete měkkou utěrkou dosucha jeho vnitřní i vnější část. Nepoužívejte žádné chemické čistící prostředky.

3. Pravidelně, každé 4 týdny, odstraňte z ohřívače usazený vodní kámen jedním z níže uvedených způsobů:

a) Kyselina citrónová Kyselinu citrónovou (10g) rozpusťte v 200ml vody. Roztok nalijte do ohřívače. Zapněte ohřívač na 10 minut otočením vypínače do pozice ´I´. Po 10 minutách vypněte, vytáhněte ze zásuvky a na 30 minut odstavte. Pak roztok vylijte a ohřívač vypláchněte vodou.

b) Ocet Do ohřívače nalijte roztok 50 ml octu a 100ml studené vody. Ponechte roztok v ohřívači dokud se vodní kámen nerozpustí. Pak vylijte roztok a vnitřek ohřívače opláchněte vodou.


Upozornění! Riziko vzniku vodního kamene snížíte používáním převařené/destilované vody.

Záruka: 2 roky